ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Wystawy

"Niedecydujący moment" - wystawa zdjęć Krzysztofa Millera

2015-01-12
4 komentarzy
26
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
"Niedecydujący moment" - wystawa zdjęć Krzysztofa Millera
fot. Krzysztof Miller
Zdjęcia z 25-letniej pracy Krzysztofa Millera, fotoreportera wojennego, będzie można zobaczyć w Starej Galerii ZPAF

Krzysztof Miller
"Niedecydujący moment"

Wernisaż: 13.01.2015 o godz. 18:00

Termin: 13.01-31.01.2015

Miejsce: Stara Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików, Plac Zamkowy 8, Warszawa

Strona: www.zpaf.pl

 

Od 13 do 31 stycznia w Starej Galerii ZPAF będzie można oglądać wystawę Krzysztofa Millera, fotoreportera Gazety Wyborczej. Wystawa odbywa się pod lekko przewrotnym tytułem: "Niedecydujący moment". Krzysztof Miller nawiązał w ten sposób do słynnego stwierdzenia klasyka Cartier-Bressona, że w fotografii to moment decyduje o postrzeganiu przez obraz historii, która się zadziała przed obiektywem aparatu fotograficznego.

Na wystawę składają się fotografie z 25-letniej pracy Krzysztofa Millera w Gazecie Wyborczej. Ekspozycja została podzielona na dwa szpalery fotografii. Pierwszy - skromny, niemalże ascetyczny, nieduży formą - to fotografia prasowa. Jak mówi sam autor - to część punkrockowa, żyjąca krótko - tyle co publikacja w gazecie. Autor zdjęć nie wie też, jak się toczą losy bohaterów jego fotografii, bo rzadko wraca do miejsc, które uwiecznia. Drugi szpaler to fotografia twardej socjologii i wojny, z tym że wydrukowana na płótnach, jak sztandary czy chorągwie. To wielkie formaty. Zamysłem było, aby te symboliczne obrazy przedstawiające trudne losy ludziw dzisiejszych niespokojnych czasach bujały się w powietrzu - falowały, jak falują losy bohaterów fotografii...


fot. Krzysztof Miller
fot. Krzysztof Miller

Sponsorem wystawy jest firma Canon Polska. Zdjęcia wydrukowano na doskonałych galeryjnych papierach i płótnach. Już wkrótce będzie można zobaczyć wystawę poza Warszawą, bo "Niedecydujący moment" ruszy w "Tour the Pologne". 13 lutego będą mogli ją zobaczyć mieszkańcy Białegostoku. Potem będą ją gościć: Kraków, Lublin, Rzeszów, Łódź, Opole, Zielona Góra.

Krzysztof Miller - ur. w 1962 roku. Szesnastokrotny mistrz Polski w skokach do wody z trampoliny i wieży. Od 1989 roku fotoreporter Gazety Wyborczej. W ciągu ostatnich 25 lat fotografował niemal wszystkie konflikty zbrojne na świecie oraz wydarzenia historyczne. W 2000 roku juror konkursu World Press Photo. Od 2009 roku członek ZPAF w Okręgu Śląskim. Autor książki "13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego".

fot. Krzysztof Miller
fot. Krzysztof Miller
fot. Krzysztof Miller
fot. Krzysztof Miller
fot. Krzysztof Miller
fot. Krzysztof Miller
fot. Krzysztof Miller
fot. Krzysztof Miller
fot. Krzysztof Miller

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl